קרקע חקלאית להפשרה כהזדמנות עסקית – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

קרקע חקלאית להפשרה כהזדמנות עסקית

By 6th אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

רבים מתייחסים אל קרקע חקלאית להפשרה בתור הזדמנות עסקית ייחודית. הסיבה לכך היא מצד אחד התשואה הגבוהה המלווה רכישת של קרקע חקלאית, ומצד שני הביקוש הגדל לקרקע זמינה מצד לקוחות פרטיים, קבלנים, יזמי נדל"ן ועוד.

המחסור בקרקעות בישראל מביא לעלייה במחירי הדירות, מה שמחייב את המדינה לבצע פעולות הפשרה יזומות. הקרקעות הללו הן בעלי פוטנציאל להשבחה אדירה ויצירת מערך תשואות איכותי. על מנת לרכוש קרקע חקלאית להפשרה ולנצל את ההזדמנות העסקית יש לבצע שורה של בדיקות חשובות.

זקוקים ליעוץ מקצועי? אנו עומדים לשירותכם – התקשרו: 03-6019000 ונשמח לעזור.

סוגים שונים של קרקעות להפשרה

בראש ובראשונה, כדאי לשים לב לסוג הקרקע הנרכשת. לא כל הקרקעות מיועדות להפשרה והדרך לזהות את סוג הקרקע היא באמצעות תכנית המתאר. במידה והקרקע מופיעה בתכנית המתאר העירונית בתור מיועדת לפיתוח, היא עתידה להיות הראשונה שתופשר באותו איזור.

מצד שני, קיים כמובן יחס ישיר בין סיכוי ההפשרה למחיר הקרקע: ככל שההפשרה קרובה יותר, כך מחיר הקרקע עולה. האיזון בין סיכוי ההפשרה לבין מחיר אטרקטיבי הוא זה שיקבע במידה רבה את ההצלחה של רכישת קרקע חקלאית להפשרה כהזדמנות עסקית. באמצעות ייעוץ של חברה מקצועית ניתן לעקוב אחר האיזון הזה, ולהצטרף להשקעה ברגע הנכון.

הייעוד של קרקע להפשרה

לעומת קרקעות המיועדות להפשרה ומופיעות בתכנית המתאר העירונית, ישנן קרקעות אשר הפשרתן כרוכה בתכניות חדשות שעדיין לא קיימות. מחירן של קרקעות אלו נמוך במיוחד, ולעיתים קרובות הן מתגלות בתור ההשקעה המשתלמת ביותר. הייעוד הנוכחי של הקרקעות הללו יכול להיות חקלאי, או לשמש לצרכי נוף ואיזור עתודה לתכנון עתידי.

פנייה לוועדות הרלוונטיות לתכנון ולבנייה, או קריאת המידע המופיע באתרי האינטרנט והתייעצות עם אנשי המקצוע, יכולים לעזור בשלב הראשון של בדיקת סוג הקרקע ובחינת תכנית המתאר החלה עליה ברמה הארצית, המחוזית והמקומית.

המחיר של קרקע חקלאית להפשרה

בדיקה של קרקע חקלאית להפשרה כהזדמנות עסקית מחייבת התייחסות כלכלית פרופר. מחיר הקרקעות הוא כאמור סממן די בולט ושקוף לסוג הקרקע, היות והוא לוקח בחשבון את פרמטר ההפשרה ותאריכי ההפשרה הצפויים. מומלץ לבדוק אילו צעדים מבצעת החברה המשווקת, לבקש לראות את פרוטוקול הועדות ולהתייעץ עם גורמים מקצועיים טרם החתימה על חוזה לרכישת קרקעות להפשרה.

מה יכול למנוע הפשרה של קרקעות חקלאיות?

אפשר לבדוק את האטרקטיביות הכלכלית של קרקע להפשרה על פי גורמים מונעים. במילים אחרות, יש בתכנית המתאר לא מעט סממנים המעידים על סיכוי נמוך להפשרת הקרקע. בין היתר ניתן למנות סמיכות של הקרקע לבסיס צבאי או לתוואי של כביש.

גם קרקע הנמצאת בסמוך אל תוואי נחל, שמורות טבע או מפעלים תעשייתיים צפויה לעמוד מול לא מעט התנגדויות. וועדות התכנון המחוזיות, אשר קובעות כאמור בסופו של דבר את אופי תכנית המתאר ואת סיכויי ההפשרה של הקרקע, דורשות מרחב ביטחון בין שימושים מסוימים לבין איזורי מגורים.

ככל שיהיו ברשותכם יותר פרטים כך יקל עליכם לנצל את מלוא הפוטנציאל הכלכלי של קרקעות להפשרה.

זקוקים ליעוץ מקצועי? התקשרו: 03-6019000 ונשמח לעמוד לשירותכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות