קרקעות למכירה – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

לא כל מודעה של קרקעות למכירה מייצגת תשואה גבוהה ורווח עבור המשקיע. יש צורך בנוכחות של אנשי מקצוע, המכירים את התחום ויודעים לזהות הזדמנויות עבור רכישת קרקעות.

הפרטים הקטנים מאחורי קרקעות למכירה בישראל
קרקעות נחשבות לאפיק השקעה משתלם מאוד. שוק הנדל"ן בישראל נמצא במגמת עלייה והביקוש לא צפוי לרדת. יש כרגע פערים אדירים בין היצע הקרקעות, הפרויקטים והבתים לבין כמות ההזמנות והלקוחות המעוניינים ברכישה. סביר להניח כי בשנים הקרובות המצב לא ישתנה ולכן מי שמחפש אחר השקעה מניבה מוצא את עצמו לעיתים קרובות בוחן אופציה של רכישת קרקעות. אך יחד עם זאת, כמו בכל השקעה גם בנושא של קרקעות טמון סיכון. הדרך היחידה להתגבר על הסיכון ולמנוע רכישת קרקע לא מוצלחת היא להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי העסקאות.

כללי מפתח בחיפוש אחר קרקעות למכירה
ראשית, צריך לזכור כי מכירת קרקעות מתבצעת בישראל על ידי גורמים שונים. יש מקרים בהם המדינה מבצעת מכירת קרקעות המיועדות להפשרה, לעומת מכירת קרקעות מטעם גורמים פרטיים. קניית קרקעות היא אם כן תהליך סבוך הדורש מעורבות של אנשי מקצוע. בין היתר כדאי להשתמש במתווכים, שמאים, עורכי דין ונציגי חברות העוסקות בתחום של קרקעות בישראל.

שנית, האיכות והפוטנציאל של קרקע למכירה נמדדים על פי פרמטרים יחסית קבועים. כל עוד מדובר על קרקע המיועדת להפשרה, יש לבדוק את המיקום הגיאוגרפי, את הקרבה אל נתיבי תחבורה ראשיים ואת התכניות המקומיות. בקרקעות שכבר קיבלו אישור הפשרה קל יותר לבצע את סקירת התשואות, אך המחיר הראשוני על הקרקע צפוי לעלות.

סוגי קרקעות למכירה
מבחינת סוגי שטחים, יש ייעודים שונים הקובעים מה צפוי להיבנות על שטח העומד למכירה. ההבדלים העיקריים הם בין שטחים המיועדים למגורים, למסחר ותעשייה, לחקלאות או לשימור. סוג השטח מציב עבור המשקיע גבולות ברורים לגבי אפשרויות הניצול או הפיתוח. בנוסף, גם המחיר מושפע מסוג השטח המיועד. השטחים המיועדים לבנייה מייצגים את הקרקע היקרה ביותר, אולם יש מקרים בהם דווקא רכישה של קרקעות עם ייעוד חקלאי היא השקעה משתלמת. קניית קרקעות המוגדרות חקלאיות אידיאלית כאשר היא מתבצעת בפאתי היישובים, או בערים בהם ישנו מעמד סוציו-אקונומי בינוני ומעלה. אם בערים הללו ישנם נתוני גידול אוכלוסין והגירה חיוביים, סביר להניח כי ישנו פוטנציאל רב עבור התרחבות ושינוי ייעוד של שטחים המוגדרים חקלאיים.

קרקע למכירה דורשת סבלנות
יש מאפיין ייחודי של קרקעות למכירה וגם בו כדאי להתחשב כאשר בוחנים אופציות להשקעה. המאפיין הזה הוא התקופה הנדרשת מזמן הרכישה ועד אישור תהליכי שינוי ייעוד, קבלת היתר בנייה וכדומה. מאוד כדאי להיות סבלניים ולזכור כי זו היא השקעה לתקופה ארוכה. מי שמחפש אחר רווחים מיידיים ומהירים יתקשה למצוא את מבוקשו בקרקעות מכל הסוגים. בין אם מדובר על קרקעות לבנייה, למסחר או לחקלאות, הסבלנות היא פקטור מרכזי עבור הצלחת ההשקעה.

מדוע רוכשי קרקעות זקוקים לעזרה מקצועית?
רכישה של נכס כמו קרקעות מאז ומעולם דרשה מידה מסוימת של מיומנות וניסיון, אך נדמה כי בשנים האחרונות הפרט הזה מתחדד. אי אפשר לקנות ולרכוש קרקעות מבלי להכיר היטב את התחום. יש המון גורמים המעורבים בהליכי רכישה וקנייה של קרקעות, ולקוחות צריכים למזער את הסיכון שהם לוקחים ככל הניתן. המיומנות היא פונקציה של שנות ניסיון מעשי ברכישה ומכירה של כל סוגי הקרקעות ללא יוצא מן הכלל. מהבחינה הזו, כדאי לערב אנשי מקצוע מוקדם ככל האפשר. עדיף להשקיע בתשלום עמלה ותיווך מאשר לשלם מאות אלפי שקלים עם קרקע שאינה מתאימה לסוג ההשקעה. בסופו של דבר, המטרה של רוכשי קרקעות היא להרוויח מהן ולכן הם צריכים לקבל כמה שיותר עזרה ממקורות מקצועיים, אמינים ומנוסים.

לקבלת מידע נוסף, פנו אלינו ונשמח לעזור – התקשרו 03-6019000, או צרו קשר דרך האתר.

איתור קרקעות למכירה

משקיע המחפש אחר קרקעות למכירה יכול לבצע פעולות איתור מגוונות. הדרך הראשונה היא לפנות אל חברות המתמחות בנושא. זו הדרך המומלצת, האמינה והטובה ביותר משום שהיא מספקת תוצאות אפקטיביות תוך זמן קצר. הפנייה אל חברות המתמחות בתחום של קרקעות למכירה מתבצעת באמצעות יצירת קשר טלפוני, או בעזרת הפרטים המופיעים באתר האינטרנט הרשמי. פנייה אל החברות אינה כרוכה בתשלום וניתן לתאם פגישת היכרות לא מחייבת.

מעבר לכך, אפשר לשלב בכל רגע נתון את שירותי הייעוץ של חברות המתמחות בנושאים כגון קרקע למכירה, רכישת קרקע, מכירת קרקעות וכדומה. חברות אלו פועלות בכל רחבי הארץ ויש להן מקורות ייחודיים. החברות עוסקות בזיהוי הזדמנויות נדל"ן ברמה גבוהה, פועלות מול לקוחות בארץ ובחו"ל ומעסיקות שורה ארוכה של אנשי מקצוע מיומנים. רק עם חברה כזו ניתן לברר לגבי רכישת קרקעות מבלי להיכנס להרפתקאות מיותרות. במילים אחרות, קניית קרקעות בשוק נדל"ן סוער ודינאמי כמו ישראל מחייבת מעורבות של אנשי מקצוע מיומנים.

האם מקורות מידע רשמיים יכולים לעזור באיתור קרקעות למכירה?

דרך נוספת לברר לגבי מכירת קרקע או איתור קרקעות למכירה היא להשתמש במקורות מידע רשמיים. הגישה אל מקורות אלו מתבצעת דרך לשכות מנהל מקרקעי ישראל, או באמצעות אתרי האינטרנט הרלוונטיים. מקורות המידע מכילים פרטים רבים על קרקעות למכירה וסיכויי ההפשרה שלהן.

חשוב להישאר עם אצבע על הדופק, לבדוק שינויים חוקיים ולעקוב אחר התקנון של מנהל מקרקעי ישראל לצורך מימוש הזכות על הקרקע. בסופו של דבר, השקעה בסדר גודל משמעותי כמו מכירת קרקעות או רכישת קרקע מחייבת תשומת לב מלאה. רק משקיעים בעלי ניסיון יכולים להתמודד עם ההגבלות הבירוקרטיות, ההנחיות המוניצפאליות והתקנים של משרדי הממשלה השונים.

אין קיצורי דרך בחיפוש אחר קרקע למכירה

עוד דרך לאתר קרקעות למכירה היא להתייעץ עם חברים ובני משפחה המכירים את התחום. גם כאן נדרשת מידה מסוימת של מיומנות, אך לפעמים ההזדמנויות הגדולות ביותר מגיעות ממקום בלתי צפוי. מצד שני, אפשרות השקעה שנראית אטרקטיבית מדי ובלתי מציאותית היא ברוב המקרים שגויה.

בתחום הנדל"ן אין קיצורי דרך ורק בעזרת עבודה קשה ניתן לממש את הפוטנציאל של קניית קרקעות. זהו חוק התקף לגבי משקיעים קטנים וכרישי נדל"ן ותיקים. מי שרוצה לחסוך מראש את עוגמת הנפש חייב לשמור על שיקול דעת, להפעיל מערך בדיקות מקיף ולבדוק האם המטרה של רכישת קרקעות עולה בקנה אחד עם הצרכים והדרישות שלו.

כיצד ישפיעו צירי תחבורה על ערך הקרקע בעתיד?

איתור קרקעות למכירה הוא רק השלב הראשון בהשגת התשואה הנדרשת. בכל הנוגע אל הפשרת קרקעות, כדאי להתחשב בצירי התחבורה המתוכננים. צירים ועורקים אלו ישפיעו באופן ישיר על ערך הקרקע ועל סיכויי ההפשרה שלה.

לא תמיד ניתן לשער מראש אילו כבישים או עורקי תחבורה ראשיים יקומו בקרבת הקרקע, אך יש לא מעט תכניות אשר יכולות לעזור. המחיר הנמוך של קרקעות למכירה מגלם בתוכו מידה מסוימת של סיכון. המרכיב הספקולטיבי נחשב דומיננטי יחסית בעסקאות מן הסוג הזה, בעיקר משום שסיכויי ההפשרה תלויים בצרכים של הרשות המקומית. גם הועדה המקומית לתכנון הבנייה, וועדות התכון המחוזיות ומדיניות התכנון של תכניות המתאר הארציות מהווים פקטור משמעותי.

היטלים ואגרות בעת רכישת קרקע

השיקול האחרון באיתור של מכירת קרקעות או רכישת קרקעות מביא בחשבון את ההיטלים והאגרות של הרשות המקומית. היטלים אלו משתנים בין הרשויות, כאשר הבולט ביניהם הוא היטל השבחה המוטל על הקרקע עם סיום תהליכי ההפשרה.

ברוב המקרים הרכשה של הקרקע תשאר משתלמת גם לאחר תשלומי ההיטלים והאגרות, אך עדיין כדאי להקדיש מחשבה לנושא. לסיכום, איתור של קרקעות הוא חלק מפעולה מורכבת הדורשת מיומנות. כדאי בכל שלב לפנות אל חברה המתמחה בנושא וכך לצמצם עד למינימום את הסיכון הצפוי בטווח הקצר והארוך.

חברת שורשים גאה להוביל את השוק בתחום קרקעות למכירה. זקוקים לייעוץ מקצועי? נשמח לעזור. התקשרו אלינו: 03-6019000

שינוי גודל גופנים
ניגודיות