מחיר קרקע חקלאית – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

מחיר קרקע חקלאית

By 6th אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

פרמטרים בקביעת מחיר קרקע חקלאית

מחיר קרקע חקלאית מהווה אינדיקציה חשובה לבדיקת כדאיות ההשקעה. מלבד תקופת ההפשרה והייעוד של הקרקע, המחיר עוזר למשקיעים להשוות בין ההצעות השונות. הביקוש לרכישת קרקעות חקלאיות הוא תוצאה של מחסור בשטחי בנייה, ולכן קרקעות חקלאיות הן כיום אפיק השקעה אטרקטיבי עם תשואות גבוהות במיוחד.

קרקעות חקלאיות, בשל מחירן המשתלם, נחשבות להשקעה כלכלית אשר אינה מצריכה נטילת סיכון גבוה. זו השקעה המתאימה גם לבעלי ממון וללקוחות מבוססים, וגם למשפחות או לצעירים הנמצאים בתחילת דרכם ומעוניינים לנצל את המצב שנוצר.

מלאי הקרקעות בישראל הולך ומצטמצם אך האוכלוסייה ממשיכה לגדול, וזיהוי נכון של מחיר קרקע חקלאית והשקעה מושכלת מבטיחים את שביעות הרצון של הלקוחות. על מנת להשיג את המטרה הזו כדאי להכיר את הפרמטרים הבולטים בקביעת מחיר קרקע חקלאית, ולערב אנשי מקצוע מוקדם ככל האפשר.

זקוקים ליעוץ מקצועי? אנו עומדים לשירותכם – התקשרו: 03-6019000 ונשמח לעזור.


הקשר בין מיקום לבין מחיר קרקע חקלאית

הפרמטר הראשון בקביעת מחיר קרקע חקלאית הוא כמובן המיקום. מגרש אשר נמצא בקרבת שכונה בעלת מעמד סוציו-אקונומי נמוך, קרקע חקלאית מרוחקת או מגרש המשתייך אל מועצה מקומית שאינה מתפקדת יורידו את מחיר הקרקע בהתאם. על המשקיע לבדוק את הנגישות של הקרקע ולבדוק כיצד ניתן ליישם את ההשקעה.

צירי תחבורה, איכות הסביבה, בידוד, רעש, תנאי אקלים ועוד משפיעים כולם על המחיר של הקרקע ובעתיד ישפיעו גם על אחוזי התשואה שהיא מייצרת.

אילו תשתיות יש מסביב לקרקע?

פרמטר נוסף הדורש התייחסות בעת קביעת מחיר קרקע חקלאית הוא התשתיות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, את התשתיות כדאי לבדוק גם בעת רכישת של קרקע חקלאית להשקעה ארוכת טווח, ולא רק בעת רכישת קרקעות עבור בנייה עצמית למגורים.

היעדר תאורה, רחובות, צירי גישה, כבישים וכדומה אינם מבטיחים גדולות ונצורות עבור הקרקע החקלאית גם אם תופשר במהירות. מנגד, תשתיות קיימות מעידות על נכונות של הרשות המקומית להפשיר את הקרקע ולפתח את האיזור.

ערך קרקע ועלויות פיתוח

עלויות פיתוח של קרקע חקלאית נגזרות מתוך אופי האדמה, התנאים הטופוגרפיים, צורת המגרש וההתאמה של השטח אל התכניות. את הבדיקות הללו לא ניתן לבצע באופן עצמאי ומאוד לא מומלץ לנסות ולחסוך עליהן.

בשלב של בדיקת המגרש ועלויות הפיתוח יש ליצור קשר עם בעלי המקצוע. תפקידם להגיע אל המקום, לספק דוח מפורט על עלויות הפיתוח של הקרקע החקלאית ולשתף את הלקוח במסקנות ובשורה התחתונה.

ההיבט המשפטי של מחיר הקרקע

אי אפשר לדבר על קרקע חקלאית להשקעה מבלי להזכיר את הנושא של בדיקות תכנון עתידי. כאן נדרש קשר הדוק מול רשויות ומועצות מקומיות, אשר מחזיקות בתכניות פיתוח לשנים הקרובות. אלו יודעות מתי והיכן ייבנו איזורי תעשייה, מתי יורחבו כבישים או מתי יוחלפו התשתיות וביוצעו שינויים מהותיים. תכנית מתאר עתידית יכולה מצד אחד לפגוע באיכות החיים סביב הקרקע החקלאית, אך בלא מעט מקרים היא דווקא מבטיחה שדרוג משמעותי בערך הנכס.

הפרמטר האחרון עבור קביעת מחיר קרקע חקלאית תלוי בבדיקות המשפטיות. יש לגייס עורך דין המתמחה במקרקעין, לבדוק מי הבעלים של האדמה ולבחון מול מנהל מקרקעי ישראל את ההיטלים הנוספים לאחר ההפשרה. בדיקות משפטיות אלו חייבות להיות אמינות משום שהן ישפיעו על עלות הההשקעה.

אנו עומדים לשירותכם לכל שאלה – התקשרו: 03-6019000 ונשמח לעזור.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות