מדוע קרקע חקלאית נחשבת השקעה בטוחה? – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

מדוע קרקע חקלאית נחשבת השקעה בטוחה?

By 6th אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

כל השקעה נושאת בחובה אלמנט של סיכון אך ניתן לצמצם אותו במידה ומתנהלים בצורה נכונה. קרקע חקלאית לדוגמא היא נכס משמעותי עבור מי שמתעניין בתחום של נדל"ן להשקעה. קרקע חקלאית נחשבת השקעה כדאית ובטוחה, המתאימה הן עבור גופים גדולים ובעלי ממון והן עבור המשק הפרטי.

זקוקים לייעוץ מקצועי בנושא קרקע חקלאית? התקשרו אלינו: 03-6019000 או מלאו את הטופס באתר, ונשמח לעזור.

היתרון הגדול ביותר של רכישת קרקע חקלאית בתור השקעה בטוחה הוא שמדובר באפיק סולידי. השקעה בניירות ערך מחייבת סיכון גבוה ולא תמיד מעניקה את התשואה הרצויה, בעוד נדל"ן להשקעה מהסוג של קרקע חקלאית מבטיח קבלת נכס אמיתי, ממשי וחיוני. האדמה עוברת לבעלותו של המשקיע והיא נשארת כך לנצח.

אדמה שרשומה בטאבו על שם הרוכש ועל שמו בלבד מהווה הזדמנות עסקית יוצאת דופן. לאחר העברת הקרקע החקלאית על שמו, הוא היחיד שרשאי להחליט מה לעשות איתה, מתי וכיצד. זו היא השקעה בטוחה מבחינה כלכלית ומבחינה פסיכולוגית. במילים אחרות, בשוק של נדל"ן להשקעה נדמה כי קרקע חקלאית היא ללא ספק השקעה בטוחה ובפער ניכר לעומת שאר האפשרויות.

כך תזהו השקעה כדאית בקרקע חקלאית

אדמה לא יכולה להיעלם וערכה אף פעם לא יקרוס. אם מסתכלים על זה מתוך פרספקטיבה אחרת, ניתן לטעון כי במקרה הגרוע ביותר שווי הקרקע פשוט לא יעלה. מנגד, סביר להניח כי הוא גם לא יירד, ואפילו אם יירד יהיו האחוזים מינימאליים עד בלתי מורגשים. קרקע חקלאית נחשבת השקעה בטוחה בטווח הקצר והארוך ויש הרבה אנשי עסקים המנצלים זאת ורוכשים קרקע למטרות רווח.

קרקע חקלאית מחזיקה ברמה מסוימת של אדישות לשינויים בשוק. מחירה מושפע כמובן משיקולי ביקוש והיצע, אך מנגד היא אינה צפויה להיפגע כתוצאה מהחלטות רגולטוריות, פריצת מלחמה, החלפת מטבע, שינויי מדיניות ועוד. אדם יכול להיות בטוח בהשקעה שלו כבר מהרגע הראשון בו הקרקע עוברת לבעלותו. יתרה על כך, ידוע לכל משקיע כי ערך הקרקע עולה בעקבות תנודות משמעותיות בשוק. משבר בשוק ההון וירידות בבורסה מבריחים את המשקיעים נוטלי הסיכון אל שוק הנדל"ן. השוק הזה הוא הבטוח, היעיל והיציב ביותר.

תשואה על נדל"ן להשקעה מהסוג של קרקע חקלאית

עוד סיבה שנדל"ן להשקעה מהסוג של קרקע חקלאית נחשב השקעה בטוחה היא התשואה. בסופו של דבר, השקעה כדאית נמדדת על פי קריטריונים אובייקטיביים. משקיע המרגיש סנטימנטים כלפי הקרקע לא יכול להפוך את הרגשות הללו לכסף, כל עוד הוא אינו מבקש לממש את ההשקעה ולהשיג תשואה.

מחירי הקרקעות החקלאיות והאדמות בישראל נמצאים כל הזמן במגמת עלייה. הקצב הגבוה של הגידול באוכלוסייה והכסף הפנוי אצל המשקיעים הופך את מי שיש לו קרקע חקלאית לבעל נכס שיכול להניב תשואה מאוד גבוהה. מצב זה אינו קיים במדינות אחרות, בהן השקעה כדאית של רכישת מקרקעין תלויה בראש ובראשונה במיקום הספציפי. רמת החיים בישראל גורמת לעלייה במחירי הקרקעות ומי שיש לו קרקע חקלאית להשקעה נהנה מכך.

רכישה של נדל"ן להשקעה היא דרך מצוינת לשבור את המדדים בשוק מבלי לקחת סיכון מיותר. בנוסף, הרכישה מספקת אחזקה בנכס פיזי ממשי אותו ניתן להוריש ולהעביר הלאה. התחושה הייחודית המלווה בעלות על קרקע לא דומה לשום דבר אחר. תחושה זו מהווה בפני עצמה השקעה כדאית ובטוחה וכל בעל מקרקעין יכול להעיד על כך.

דמי ניהול מזעריים על השקעה בטוחה

היבט נוסף של השקעה בטוחה אותו כדאי להזכיר לקראת סיום קשור אל דמי הניהול. בנדל"ן להשקעה בהקשר של קרקע חקלאית דמי הניהול אפסיים עד לא קיימים. התשלום היחיד מצידו של המשקיע מועבר בעת הרכישה, או לחילופין בעת המכירה והמימוש של הנכס. דמי הניהול הללו מזעריים בהשוואה להשקעה בבורסה, רכישת ניירות ערך או כל השקעה אחרת שנחשבה בעבר כדאית. לסיכום, יש הרבה סיבות לכך שקרקע חקלאית היא השקעה בטוחה אולם כולן מצביעות על תוצאה דומה. ישראל היא מדינה קלאסית להשקעה בנדל"ן מהסוג של קרקע חקלאית וכדאי לנצל זאת.

זקוקים לייעוץ מקצועי? התקשרו אלינו: 03-6019000 ונשמח לעמוד לשירותכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות