יתרונות רכישת קרקע חקלאית על פני רכישת דירה – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

יתרונות רכישת קרקע חקלאית על פני רכישת דירה

By 7th אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

הטרנד הנוכחי של רכישת קרקע חקלאית

על אף הרקע הקשה של מצוקת השטחים לבנייה ומצבם של מחירי הנדל"ן, ישנו טרנד חדש שמתחזק מיום ליום: רכישת קרקע חקלאית. משמעות הדבר היא, שאנשים רוכשים שטחים שאינם למטרת בנייה, בשאיפה שהצהרות הממשלה תבואנה לידי מימוש והקרקע לבנייה תופשר ביום מן הימים – וכך, יוכלו אותם רוכשים להקים על אדמה זו את ביתם, או ייתכן שאף למכור אותה לכל המרבה במחיר (כאשר הכוונה היא לקבלנים, שקרוב לוודאי יבנו עליה פרויקטים של מגורים).

סיבות לרכישת קרקעות חקלאיות

מדוע כדאי דווקא היום לרכוש קרקע חקלאית?

  • מחיר – ידוע שמחירי הדירות גבוהים היום מבשנים קודמות. גם אם ירדו מחיריהן, אחרי שאף אחד לא יכול לומר מתי זה יקרה, אם בכלל, ולאיזו רמה של מחיר. מחיר קרקע חקלאית נמוך ביחס לקרקע לבנייה. חלק ניכר מאוכלוסיית מדינת ישראל לא מסוגל לממן כיום רכישת דירה ולעיתים גם לא יכול לעמוד בתנאי הסף למשכנתא. רכישת קרקע חקלאית בתור השקעה עתידית לצאצאים, עשויה בהחלט להתברר כהשקעה חכמה.
  • מיקום – קרקעיות חקלאיות, לרוב, רחוקות מריכוזים עירוניים – ומהפיח, הצפיפות והרעש הנלווים לכך. קרקעות רבות ממוקמות במרכז הארץ, כך שיתאפשר לכם גם לגור בקרבת אזור העבודה והפיתוח, וגם לשמור על איכות חיים גבוהה.
  • תזמון – האזרחים והקבלנים לוחצים לשינוי סביב משק הנדל"ן. הממשלה כנראה מתחילה להגיב ונראה שהתהליכים הופכים איטיים פחות. הצעדים האחרונים שנעשו, מראים שישנן הפשרות אפשריות בפתח, בכדי לקרר את השוק ולהוריד מחירים. ניתן להניח שכאשר הביורוקרטיה שוב תגביר את קצבה – הרי שגם המחירים יחזרו לעלות. נראה שהיום זהו התזמון המתאים לרכישה.
  • פוטנציאל של רווח – כאמור, כיום קרקע חקלאית, מוצעת למכירה תמורת מחירים נמוכים ביחס לדירה או שטח קיימים. אם קשה לכם לעמוד בתנאי הסף למשכנתא, הרי שתוכלו להשקיע את מה שיש לכם עכשיו – ולגרוף רווחים עתידיים ונאים למדי, תוך מספר שנים.

איך ממשיכים?

ראוי שבטרם תתחילו בהליך רכישת קרקע חקלאית, תתייעצו עם אנשי מקצוע ותבצעו בדיקות מתאימות שיכללו חישוב הכדאיות הכלכלית של פעולה זו. גורם הזמן הוא גורם בעל סיכון מסוים, כיוון שתהליך הפשרת קרקע חקלאית מחייב עבודה דרך אישורים של ועדות, כאשר כל רשות מקומית היא בעלת קצב עבודה שונה. קחו בחשבון שייתכן שתתקשו להעריך את הזמן בו הקרקע תופשר בפועל ותוכל לשמש אתכם למגורים. על אף זאת, תוכלו להקטין את משך התהליך באמצעות השתתפות בקבוצת רכישה של קרקע חקלאית, יחד עם בעלי מקצוע שיש להם ניסיון בעבודה מול מחלקות התכנון השונות.

מעוניינים להשקיע בקרקע חקלאית? פנו אלינו לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות