טיפים ועצות לקראת חיפוש שטחים למכירה – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

טיפים ועצות לקראת חיפוש שטחים למכירה

By 3rd אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

שטחים למכירה נחשבים לנכס המשתלם ביותר בישראל. במדינה קטנה עם תל"ג גבוה, קצב אדיר של אחוזי גידול באוכלוסייה ומשקיעים רבים, שטחים למכירה יכולים לספק תשואות גבוהות.

הביקוש לדיור וקרקעות עולה מדי שנה וכדאי לקחת חלק פעיל בתחום הנדל"ן באמצעות חיפוש אחר שטחים למכירה המהווים אטרקציה או בעלי פוטנציאל גדול לתשואה גבוהה. בערים הגדולות השטחים הללו מגיעים למחירים מרקיעי שחקים, אולם אחוזי התשואה מתפזרים גם לעבר הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. אם בעבר שטחים למכירה בצפון היו זולים בהרבה מאשר שטחים למכירה במרכז, הרי שכיום המצב מתחיל להתאזן.

זקוקים לייעוץ מקצועי? התקשרו אלינו: 03-6019000 או מלאו את הטופס באתר, ונשמח לעזור.

חיפוש שטחים למכירה

שטחים למכירה במרכז מתייחסים לא רק לתל אביב אלא גם לראשון לציון, הרצליה, גבעתיים ואפילו רחובות וגדרה. בנוגע אל שטחים למכירה בצפון יש לציין את איזורי הגליל המערבי ורמת הגולן בהם יש כמות אדירה של קרקעות חקלאיות. מעבר לכך, ניתן לראות כיצד המדינה מפשירה מדי שנה אדמות חקלאיות למטרת בינוי. התוצאה היא כמות גדולה מאוד של שטחים למכירה העומדים לקראת שינוי ייעוד. משקיע המעוניין ליהנות מתשואה גבוהה חייב להכיר את הליכי הפשרת הקרקעות ולקחת חלק בחיפוש אחר שטחים למכירה.

הפשרת שטח למכירה

שטחים למכירה המוגדרים כיום כקרקע חקלאית הם השקעה משתלמת לטווח הארוך. בעת רכישה של האדמות יש להתייעץ עם אנשי מקצוע, להכין תכנית השקעה מפורטת ולהבין את התאריכים המרכזיים של תהליך ההפשרה. התהליך עשוי לקחת עשרות שנים ומשקיע המחפש אחר שטחים למכירה צריך להבין זאת.

במקביל, צמצום שטחי החקלאות בישראל בד בבד עם עליית הדרישה לתוצרת חקלאית יוצרים מצב בו דווקא אדמות חקלאיות אשר שומרות על ייעודן המקורי הופכות להיות נכס אטרקטיבי. איך שלא מסתכלים על זה ובוחנים את התחום, הנושא של שטחים למכירה צפוי להמשיך ולשמור על מעמדו בתור אפיק השקעה אקסקלוסיבי ואיכותי.

תזמון נכון לרכישת שטחים למכירה

השאלה המרכזית לגבי שטחים למכירה היא כיצד ניתן לאתר אותם בזמן. מצד אחד, משקיעים מעוניינים כמובן לרכוש את השטח במחיר הנמוך ביותר. מצד שני, הם רוצים למזער את רמת הסיכון ולהיות קרובים אל תאריך ההפשרה או שינוי הייעוד. מדובר על מנגנון מורכב אשר אינו מקל על איתור מקצועי של שטח למכירה. על מנת להתגבר על הסוגיה הזו כדאי להפעיל מגוון של כלים לצורך חיפוש, איתור ורכישה של שטחים.

בשלב הראשון מומלץ לקרוא כמה שיותר מידע על שטחים רלוונטיים. אפשר להיכנס אל אתרי אינטרנט העוסקים בתחום, ליצור קשר עם נציגי חברות מובילות או לקבל המלצות מחברים וקולגות. עיתוני כלכלה לדוגמא מפרסמים כמעט מדי יום מידע אמין על שטחים למכירה בצפון, במרכז ובדרום. גם סוכנות שיווק נדל"ן מקצועית יכולה לעזור ולחסוך זמן וכסף עבור המשקיע.

בדיקת התנאים והמשמעות הכלכלית

טיפ נוסף הוא לבחון היטב את התנאים בשטח לפני הרכישה. גם אם מצאתם שטח שנראה לכם מושלם עבור השקעה, הקדישו זמן לבדיקה של טיב השטח, גודלו וייעודו. ברוב המקרים שטחים המיועדים למכירה עבור אנשים פרטיים יהיו בגודל של 350 מ"ר עד חצי דונם, בעוד שטחים גדולים יותר נמכרים לקבלנים וזאת לצורך בנייה של מגדלי מגורים ומרכזי קניות. לבסוף, כדאי לזכור כי לא כל שטח הוא קרקע לבנייה. שימו את האינטרסים שלכם בראש סדר העדיפויות ואל תהססו לקבל ייעוץ מקצועי שיבטיח רכישה מוצלחת.

גם הצרכים שלכם מגדירים את האטרקטיביות של השטח

יש להתאים את סוג השטח הנרכש למטרת הרכישה ולכן לא כדאי לחפש אחר שטחים ללא הגדרה מסודרת של צרכים והעדפות. זכרו כי שטחים חקלאיים הנמצאים בקרבת איזורים בנויים וקיבוצים הם בעלי סבירות גבוהה לקבלת אישור הפשרת קרקעות, אך קחו בחשבון אפשרות של המשך בעלות על קרקע חקלאית. בכל מקרה, השתמשו בעצות ובטיפים ועקבו אחר פרסומים על שטחים למכירה בכל רחבי הארץ על מנת להצטרף אל מאות אלפי משקיעים מרוצים בנדל"ן.

זקוקים לייעוץ מקצועי? התקשרו אלינו: 03-6019000 ונשמח לעמוד לשירותכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות