חישוב מס רכישה על קרקע – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

חישוב מס רכישה על קרקע

By 6th אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

חישוב מס רכישה על קרקע

על פי מדרגות המס של שנת 2015, מס רכישה על קרקע עומד על 6% מהשקל הראשון. יחד עם זאת, מרכיב הבניה אינו מחויב במס רכישה. זהו נתון חשוב עבור משקיעים המשווים בין בנייה עצמית לבין קנייה מקבלן.

רכישת בית כולל מגרש תחויב במס רכישה על כל מחיר העסקה בהתאם לנתונים ולדירוג המס של הרוכש. כאשר רוכשים מגיעים לבצע עסקה מול קבלן ואין ברשותם דירה נוספת, המס יהיה 0%-10%. בדירה נוספת מדרגות המס גבוהות יותר ועומדות על 8% ו-10%.

בעת חישוב מס רכישה על קרקע חשוב להכיר את הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על המחיר הסופי:
– על חלק השווי שעד 1,568,800 ₪: 0%
– על חלק השווי שבין 1,568,800  ₪ – 1,860,790 ₪ – 3.5%
– על חלק השווי שבין 1,860,790 ₪ – 4,800,605 ₪– 5%
– על חלק השווי שבין 4,800,605  ₪ – 16,002,015 ₪ – 8%
– על חלק השווי שמעל 16,002,015  ₪ – 10%

כיצד מס רכישה במגרש משפיע על המשקיע?

מס רכישה של מגרש יכול להשפיע על מערך השיקולים של המשקיע. בין אם מדובר על מס רכישה בלבד או על מס של מרכיב הבניה, העלות עשויה להגיע למאות אלפי שקלים. זו הסיבה שמאוד מומלץ לברר לגבי כל היטלי ההשבחה ועלויות הנלוות של רכישת קרקעות.

מס רכישה של קרקע נועד על מנת לספק למדינה אפיק רווח משמעותי. מצד אחד, המדינה והרשויות המקומיות מקפידות על גביית מס רכישה בקרקע. מצד שני, מס רכישה על מגרש וקרקע אינו אמור למנוע את ההשקעות. יש אינטרס משותף הקיים בקרב המדינה והמשקיעים כאחד. האינטרס הזה דורש השקעות נדל"ן, פיתוח איזורי ספר ופריפריה ובעיקר הפשרה של קרקעות. על מנת להשיג את האינטרס הזה יש צורך בזיהוי הזדמנויות השקעה, תוך התחשבות בעלויות המס וההיטלים.

עזרה בחישוב מס רכישה על קרקע

יש מספר דרכים באמצעותן ניתן לחשב מס רכישה על קרקע. הדרך המומלצת והאפקטיבית ביותר היא לפנות אל חברה המתמחה בקרקעות להשקעה. לחברה כזו יש צוות מיומן של רואי חשבון, עורכי דין וגורמים נוספים המכירים את כל השיקולים של מס רכישה על קרקע. החברות מתמחות באיתור ומכירה של קרקעות חקלאיות במיקומים אסטרטגיים.

זקוקים לייעוץ מקצועי? אנחנו לשירותכם. התקשרו: 03-6019000 ונשמח לעזור בכל שאלה.

הניסיון של החברה מונע מהלקוח עוגמת נפש ומפנה את הזרקור אל כל השיקולים הרלוונטיים. לא כדאי לבצע חישוב של מס רכישה על קרקע באופן עצמאי וללא ליווי צמוד. חישוב מן הסוג הזה נגמר ברוב המקרים בהוצאות בלתי צפויות, אשר מקשות על הלקוח להשיג את התשואה הרצויה על הקרקע.

מיסים לא תמיד פוגעים ברווחים

מס רכישה על מגרש לא צריך להבהיל משקיעים פוטנציאליים. מיסים מן הסוג הזה קיימים בכל רחבי העולם, בעיקר בשנים האחרונות ועם העלייה בביקוש עבור נכסי נדל"ן. ישראל נחשבת למדינה המתפתחת במהירות ולכן צפויים לא מעט שינויים באופן התחשיב של מס רכישה במגרשים. יחד עם זאת, מס רכישה בקרקעות יישאר חלק בלתי נפרד ממערך השיקולים.

אין טעם לחכות ולהמתין עד לירידת המס או העלויות הנלוות. השקעה נבונה בקרקעות המיועדות להפשרה תניב תשואה אדירה, גם לאחר קיזוז של כל ההיטלים והעלויות הנלוות. לא מעט משקיעים הצליחו לממש את הפוטנציאל של קרקעות להשקעה, גם כאשר המיסים היו גבוהים יותר מכפי שהם כיום.

השקעה נבונה בקרקעות

לסיכום, המדינה מטילה מס רכישה על קרקעות היות והיא מזהה שמדובר על מקור רווח בעל פוטנציאל אדיר. יש לבחון לחיוב את נושא המס ולהוסיף את ההיטלים אל מערך החישוב הכללי. ניתן לעשות זאת בעזרת הידע, הניסיון והכלים של חברות מקצועיות. אלו גורמים אשר יכולים להבטיח השקעה נבונה בקרקעות וניצול המשאבים הקיימים.

תחשיב מס רכישה למגרשים וקרקעות כולל את העלות הראשונית של המס, את עלות המס על דירת מגורים יחידה ואת העלות על דירת מגורים נוספת. משקיעים המשכילים להתייעץ עם הגורמים הנכונים יכולים לזקוף זאת לזכותם וליהנות מתשואה מרשימה לתקופות ארוכות מאוד. התקשרו אלינו ונשמח לעזור: 03-6019000

שינוי גודל גופנים
ניגודיות