הפשרת קרקעות – שורשים – הזרוע הישראלית של חברת ברזיל ישראל

השקעה עם שורשים, הזרוע הישראלית של חברת הנדל"ן ברזיל-ישראל

צור קשר

מגדל ב.ס.ר 3, קומה 26 בני ברקרחוב מצדה 9

9:00 - 19:00ראשון עד חמישי

03-6019000info@shorashym.co.il

הפשרת קרקעות

By 6th אוגוסט, 2017 קרקעות אין תגובות

בשנים האחרונות הפך החיפוש אחר רכישת קרקעות להפשרה לטרנד בקרב רבים שידם אינה משיגה לרכוש דירה עקב עליית המחירים הגדולה מאז שנת 2007. קרקע חקלאית להפשרה נתפסת בעיני רבים כהזדמנות להגיע תוך כמה שנים לבית משל עצמם עם השבחת הקרקע ועלייה של מאות אחוזים בשווי הקרקע כאשר היא תופשר לבנייה בפועל.

מהם התנאים של הפשרת קרקעות
לפני שנכנסים לעסקאות מעין אלה, יש לברר מהם התנאים של הפשרת קרקע. כל קרקע יכולה להיות קרקע להפשרה, אבל בפועל לא תמיד זה המצב. בניגוד לאפיקי השקעה אחרים שבהם התנאים להצלחה ברמה כזו או אחרת הם די ברורים, כאשר מדובר על קרקעות להפשרה רוב התנאים לכאורה ידועים, אבל הם מאד מופשטים ווירטואלים. כלומר, גם מומחי הנדל"ן של ענף הפשרת קרקעות אינם יכולים להיות בטוחים לחלוטין אודות התהליכים שיביאו לבסוף להפשרת הקרקעות הללו לבנייה. למרות זאת, ניתן לצייר תמונה כוללת ודי מדוייקת של התנאים הנחוצים שיאפשרו הפשרת קרקעות לצרכי בנייה למגורים.

יש לוודא כי קיים כבר תהליך של הפשרת קרקע
הלכה למעשה ישנם תנאים רבים להפשרת קרקע חקלאית. בינהם ניתן למנות:

  • הפשרה יזומה והדרגתית של קרקעות
  • הרצון לשמירה על שטחים ירוקים במדינה
  • עלייה בגידול האוכלוסייה המקומית
  • רצון להקמת ישובים חדשים
  • ועוד

התנאי הראשון של הפשרה יזומה והדרגתית של קרקעות הינו תנאי אשר בלעדיו אין להיכנס לעסקה של רכישת אדמות חקלאיות. המונח הפשרה יזומה והדרגתית של קרקעות מתכוון לשינוי ייעוד של קרקע על ידי הרשות המקומית שהקרקע מהווה חלק ממנה. כלומר, שינוי סטטוס מקרקע חקלאית לקרקע למגורים.

הרצון לשמירה על שטחים ירוקים מהווה תנאי שני, מכיוון שהמדינה וטובת הציבור מחייבים שמירה על שטחים ירוקים במדינה, לכן ההיתכנות של הפשרת שטחים כאלה תעשה רק במקרים דחופים ומיידיים ולרוב מדובר בשטחים המצויים בפריפריה, ששם המדינה מעוניינת לעודד התיישבות.

התנאי השלישי של הפשרת קרקעות הוא הגידול באוכלוסייה והצורך להפשיר קרקעות כדי לבנות עליהן מבני מגורים כדי לתת מענה לגידול זה. מכיוון שגידול האוכלוסייה בישראל נמדד באחוז דו ספרתי לא יהיה מנוס מהפשרה מסיבית של קרקעות חקלאיות בעתיד הלא רחוק. ההיצע הקטן של דירות למגורים והביקוש הגדול ילחצו על קברניטי המדינה לבצע אקט זה של הפשרת קרקעות. כחלק מתנאי זה ניתן לראות את רצון המדינה להקים ישובים חדשים ולא רק להרחיב ישובים קיימים וזאת על מנת לעודד התיישבות באיזורי פריפרייה.

כאשר אתם שומעים את הביטוי קרקע חקלאית להפשרה יש לבדוק היטב במה מדובר. חברת שורשים עומדת לשירותכם עם מיטב המומחים בתחום הפשרת קרקעות ורכישת אדמות חקלאיות להשקעה. בחברת שורשים תקבלו את כל המידע אודות אדמות חקלאיות לרכישה באזורים שונים בארץ, לאחר כל הבדיקות הנחוצות ואימות כל הנתונים הקשורים בכל עסקה ועסקה.

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה – התקשרו אלינו: 03-6019000

שינוי גודל גופנים
ניגודיות